KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13272274
nr 1327 2274
Jan B Pospisil
(1898-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, Stilleben. Olja på duk, 46x37 cm
Jan Bohumil Pospisil, svensk målare född i Prag 1898, död 1968.
måndag 18 maj 2020
kl 19:33:22
Jan B Pospisil
Läs mer om Jan B Pospisil